Przejdź do treści Przejdź do menu

Biblioteka

                        

Biblioteka czynna codziennie: 7.30 - 15.15

   

Zagraj w Bielsko i w Białą!      

Biblioteka szkolna I LO im. M. Kopernika w Bielsku-Białej to miejsce wyjątkowe wśród placówek dydaktycznych i wychowawczych regionu. Jej obszerne i przestronne  wnętrza położone w zacisznym krańcu zabytkowego budynku tworzą niepowtarzalny klimat miejsca. Głęboko zakorzeniona w bogatej historii i zasłużonej sławie szkoły, z założenia stanowi intelektualne zaplecze i bazę dydaktyczną Liceum.

         Priorytetem biblioteki jest tworzenie przyjaznej atmosfery i otwartości na użytkownika, jego potrzeby i indywidualny rozwój. Do dyspozycji czytelnika są zbiory liczące około 20.000 jednostek, wypożyczalnia z wolnym dostępem do półek, czytelnia na 40 miejsc, 4 stanowiska multimedialne, kawiarenka czytelnicza na 18 miejsc oraz pracownia rozwoju osobistego na 12 miejsc.

        Nasza placówka jako pracownia interdyscyplinarna gromadzi lektury, literaturę popularnonaukową oraz piękną, podręczniki, przydatne informatory i czasopisma dydaktyczne. Prowadzi zajęcia czytelnicze, lekcje informacyjne oraz angażuje młodzież do współtworzenia tego miejsca. Biblioteka naszego Liceum organizuje przedsięwzięcia popularyzujące szeroko pojętą kulturę czytelniczą, konkursy literackie, fotograficzne i filmowe. Współpracuje z organizacjami pożytku publicznego i ośrodkami kultury, jest placówką dynamiczną, zmieniającą się, dostosowującą zbiory i wnętrza do nowych wymagań współczesności.