Wydarzenia

MALOWNICZY CYTAT

konkurs literacko-plastyczny

Serdecznie zapraszamy na WYSTAWĘ

prac konkursowych w kawiarence przed biblioteką !!!

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs

na oryginalną pracę plastyczną

wykonaną w dowolnej technice

na podstawie interpretacji

wylosowanego cytatu z książki.

Ogłoszenie wyników konkursu 15 XI 2019 r.

Szczegóły i regulamin konkursu


Bajarz Roku 

22 października 2019 roku w ZSO im. Armii Krajowej odbył się XIV Miejski Ogólnoszkolny Konkurs „Bajarz Roku”. 

Organizatorami konkursu są: ZSO im. AK w Bielsku-Białej oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Bielsku-Białej.

Do konkursu zgłosiły się 23 osoby z różnych typów szkół. Jury przyznało dla zwycięzców nagrody książkowe, natomiast zdobywca pierwszego miejsca w poszczególnych kategoriach szkół otrzymał  wieczne pióro i gry planszowe. Publiczność w poszczególnych kategoriach wiekowych tradycyjnie przyznała też swoją nagrodę.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy znaleźli się w czołówce konkursu:

miejsce II Amelia Ciurla kl. 1EG,  miejsce III Klaudia Kidoń kl.1 EG, nauczyciel prowadzący pan Arkadiusz Suda oraz wyróżnienie Michał Englert kl. 1E, nauczyciel prowadzący pani Marzena Siuda.

Bardzo dziękujemy wszystkim mówcom, gratulujemy wygranym i życzymy szczęścia w kolejnych edycjach konkursu!

Zobacz relację :)


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019

W ubiegły piątek tj. 27 września 2019 roku „szczęśliwa 13”- uczniów z naszego Liceum wzięła udział

w Ogólnopolskiej Akcji Głośnego Czytania dzieciom.

Lektorzy wraz z panią Marzeną Siudą odwiedzili SP nr 3

i zapoznali najmłodszych z fragmentami

książki Dziadek i niedźwiadek

Łukasza Wierzbickiego, wcielając się kreatywnie

w wybrane postacie z pełną entuzjazmu ekspresją.

Nie zabrakło również dobrej zabawy i tańców,

a całości towarzyszyła fantastyczna atmosfera, dzięki której dzieci mogły zapragnąć poznania całego tekstu nowej lektury.


Konkurs graficzny rozwiązany!!!

Biblioteka szkolna ogłasza wynik konkursu na projekt graficzny karty bibliotecznej

Autorką projektu jedynej w swoim rodzaju spersonalizowanej karty bibliotecznej kopera jest

ANIA GÓRNIAK z klasy 1B

Oto pozostałe dwa projekty, które wzięły udział w rywalizacji:

              projekt Basi Folek z klasy 1A          

 

projekt Emilki Łaciak z klasy 2E oraz Kasi Wilk z klasy 2AGra terenowa ZAGADKOWY KOPERNIK 

 Bez Was by się nie udało ;)

Gra nie powstałaby gdyby nie:

Zosia Gruszka, Ania Jarczok, Julka Kalita, Wiktoria Koczur, Wiktoria Lada, Magda Markiel, Agnieszka Porębska, Małgosia Szczepańczyk i Maja Wanat.

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia


Konkurs filmowy "CZY CZYTAĆ?"

Wyniki konkursu:

nagroda publiczności dla Dominika Nikla i Kuby Michalaka z kl. 1C oraz Ewy Wojtyczki z kl. 1 E

Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na film (spot) reklamowy CZY CZYTAĆ?, promujący:
- korzyści płynące z czytelnictwa,
- posługiwanie się nowoczesnymi instrumentami promocji i marketingu,
- wykorzystanie narzędzi multimedialnych,
- kreatywną aktywność artystyczną.

REGULAMIN KONKURSU


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa  

W 2018 nasza biblioteka otrzymała dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości książkowych w wysokości 12.000 zł, przy wkładzie własnym 3.000 zł. Na półki trafiło 589 egzemplarzy książek. Literatura piękna, popularnonaukowa, powieści, lektury i audiobooki. Szkoła własnym sumptem zorganizowała kilka projektów edukacyjnych promujących czytelnictwo i wydawnictwa, które trafiły do nas w ramach NPRCz:


W czwartek 27 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, nasi kopernikańscy wolontariusze czytali dzieciakom z klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 33 na Złotych Łanach, fragmenty Pamiętnika Czarnego Noska Janiny Porazińskiej. Dziękujemy za wielkie serce, poświęcony czas, staranne przygotowania, profesjonalne podejście i artystyczne zacięcie czytających w promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych.


Spotkania autorskie z artystą plastykiem, grafikiem i autorem kryminałów, Panem Krzysztofem Markiem Bąkiem
oraz Panem Markiem Tomalikiem podróżnikiem, dziennikarzem i pisarzem, absolwentem naszego liceum.
Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za poświęcony nam czas i ciekawe opowieści, którymi się bezinteresownie podzielili. Wielkie dzięki dla uczennic kl. 2C Oliwii Paciorek i Magdaleny Szymanek za profesjonalne moderowanie spotkania z Panem K.M.Bąkiem i pozostałym uczniom z klas 3C i 2B, którzy przyczynili się do organizacji obu  przedsięwzięć pod okiem Pani prof. Magdaleny Tyniów i Pana prof. Mirosława Czachora.


We środę 24.10.2018 r. odbył się finał XIII-go międzyszkolnego konkursu Bajarz Roku, przedsięwzięcia organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej oraz Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Bielsku-Białej, którego celem jest kształtowanie wśród młodzieży
świadomego i wartościowego sposobu posługiwania się językiem. Gratulujemy naszym uczennicom, które wzięły w nim udział: wyróżniona - Barbara Folek z kl. 1A oraz Wiktoria Koza z kl. 1C.


Czytaj PL- współudział w jednej z największych na świecie akcji mających na celu promocję czytelnictwa. Przez miesiąc na terenie przeszło 500 miast i mniejszych miejscowości, zarówno w Polsce, jak i za granicą, wisi kilka tysięcy plakatów, darmowych wypożyczalni książek elektronicznych. Także w naszej szkole.
W tym roku w akcji znalazło się 12 bestsellerowych książek – sześć polskich i sześć zagranicznych. Do wyboru: sześć powieści, cztery książki non-fiction, zbiór opowiadań oraz biografia. Dziesięć z nich zarówno w formie e–booka, jak i audiobooka.


W piątek 16.11.2018r. odbyły się warsztaty czytelnicze na temat: Budowanie kompetencji przyszłości: trening kompetencji miękkich i dieta dla mózgu, które przeprowadziła Pani Katarzyna Skolimowska, nauczycielka, instruktorka zajęć teatralnych, blogerka, autorka książek, właścicielka marki Fitedukacja.


Udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej z okazji 100. rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych. Nasza uczennica Julia GRYGIERZEC klasa 2C zajęła III miejsce oraz Karolina SEPOT klasa 1D otrzymała wyróżnienie.


Szkolna Izba Tradycji

Młodzież naszej szkoły bierze udział w projekcie zorganizowanym z okazji 90 urodzin Muzeum Śląskiego - „Muzeum Młodych”. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów lokalną historią lub bohaterami oraz uwrażliwienie szkolnej społeczności na historię „małych ojczyzn”. Konkurs polega na zaprojektowaniu i realizacji wystawy odnoszącej się do lokalnego dziedzictwa.
W poniedziałek 25. lutego uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach muzealnych zorganizowanych i przeprowadzonych w Muzeum Śląskim w Katowicach.


Aktualności według kategorii