WARSZTATY INTEGRACYJNE w Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie
W dniu 18.06.2026 r. uczniowie naszej szkoły
pod opieką Pani Moniki Zaremby i Pani Mai Strypling uczestniczyli w warsztatach integracyjnych z młodzieżą niewidomą w Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących
w Krakowie.
Ponadto w ramach tego wyjazdu zwiedziliśmy wystawę „ W stronę ciemności” w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, gdzie zostaliśmy oprowadzeni przez osoby niewidome. Wyjazd ten sprzyjał przełamywaniu stereotypów na temat osób niewidomych oraz budowaniu postawy empatii, zrozumienia i otwartości. Spotkanie to przybliżyło naszej młodzieży środowisko osób z niepełnosprawnością, a uczniowie pozostawili wspaniałe wrażenie, które zapewne wpłynie na dalszą współpracę z Ośrodkiem.


