JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM 2026
12 .06. 2026 o godz. 10.00 społeczność naszego liceum przyłączyła się do akcji
JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM.
W auli, bibliotece i kilku salach lekcyjnych, w ciszy lub przy kojących dźwiękach muzyki relaksacyjnej, każdy miał okazję zatopić się w lekturze wybranej książki. Na czas czytania przestały się liczyć przedmioty szkolne, zeszyty, zadania, oceny, zaliczenia i klasyfikacja. Literatura oderwała nas na chwilę od rzeczywistości i pozwoliła przenieść się w świat wyobraźni. Cichemu czytaniu towarzyszyła relaksująca muzyka, pomagająca w skupieniu i wyciszeniu. Dodatkową atrakcją była zabawa w czytelnicze BINGO, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zadaniem czytających było odnalezienie cytatów, będących skojarzeniami z hasłami umieszczonymi na wyświetlanej planszy i rozdawanych ulotkach. Za odnalezienie przynajmniej dwóch cytatów i zgłoszenie się z nimi w bibliotece ( oczywiście po zakończeniu czytania, aby nie zakłócać ciszy) można było otrzymać drobne upominki (długopisy, zakładki, notesiki). Dziękujemy hurtowni MISERICORDIA, która była sponsorem nagród:).
W akcji wzięły udział 372 osoby (na 581uczęszczających do szkoły).
Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom, przedstawicielom administracji, wszystkim czytającym uczniom, ekipie technicznej i tym, którzy pomogli przygotować wydarzenie, szczególnie klasie 3b.
Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć dokumentujących wspólne czytanie:
https://www.youtube.com/watch?v=G-oT-D_HIC8



