Przejdź do treści Przejdź do menu

RedakcjaBB

Liceum to nie tylko nauka - to również świetny czas, aby móc zaangażować się w akcje charytatywne, próbować zdobyć doświadczenie zawodowe lub rozwijać swoje zainteresowania.

 

  Przykładem może być grupa uczniów naszego liceum (od lewej: Paulina Hoffman, Mateusz Merta, Mikołaj Kmiecik,  Oliwia Paciorek, Justyna Kubica i Julia Dwornik) udzielających się w redakcjiBB.

 

Projekt redakcjaBB jest organizacją pożytku publicznego, która zrzesza w sercu Bielska-Białej ponad 300 uczniów z 30 różnych szkół, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek czy pasje.

 

Jest to nie tylko miejsce, gdzie młodzież może wykazać się artystycznie pod okiem mentorów, poszerzyć swoje portfolio, wziąć udział w warsztatach z psychologii, przedsiębiorczości, scenopisu lub po prostu z ciekawymi ludźmi, ale również spędzić miło czas przy herbacie, podczas czekania na autobus do domu - redakcja jest otwarta dla wszystkich bez wyjątku (przy ul. Krasińskiego 5A).

 

Młodzi twórcy współpracują w grupach (dziennikarskiej, graficznej, fotograficznej, video i audiodeskrypcyjnej), aby móc stworzyć magazyn, który jest owocem ich półrocznej pracy - każda jego strona, zdjęcie, rysunek, a nawet okładka jest stworzona od początku do końca przez ambitną młodzież.

 

 29 sierpnia 2019r. odbyła się premiera jubileuszowego magazynu, jednocześnie kończącego okrągły dziesiąty moduł, jak i zwiastujący owocne kolejne lata.

 

Zachęcamy do jego lektury w bibliotecznej kawiarence czy na stronie internetowej projektu (redakcjabb.pl ) oraz do dołączenia do redakcyjnej społeczności.