Przejdź do treści Przejdź do menu

Szkolny wolontariat

26-10-2021 11:00

W szkole działa od zeszłego roku  szkolny wolontariat. Spotkania odbywają się zdalnie na classroomie lub w mniejszych grupach w sali 56, pod opieką Pani profesor Teresy BOROWSKIEJ.

Terminy spotkań nie są regularne - wszystko zależy od bieżącej mobilności opiekuna i uczniów.

 

Co robimy w najbliższym czasie:

  • 14 listopada dzień seniora i z tej okazji uczniowie wykonali kartki z życzeniami, małe origami, będzie również nagranie z 3 piosenkami i z kilkoma wierszami napisanymi przez uczniów. Zostanie to przekazane dla 50 pensjonariuszy z Lawendowego Domu w Bielsku Białej.

  • W tym roku na spotkaniu wolontariatu w szkole gościł dwa razy przedstawiciel MOPS - z Bielska Białej. Na jednym spotkaniu osoby, które w zeszłym roku w czasie nauki zdalnej dawały korepetycje dzieciom z rodzin zastępczych otrzymały dyplomy i kartę upominkową do empika.

  • Na drugim spotkaniu Pani Mariola przybliżyła pracę w wolontariacie klasom pierwszym i na dzień dzisiejszy mamy kilka nowych wolontariuszy, którzy będą udzielali korepetycji dzieciom.

  • Planujemy zbiórkę paczek świątecznych dla 50 dzieci z rodzin zastępczych (jest to kontynuacja zeszłorocznej akcji za którą szkoła dostała podziękowania od Pana Prezydenta Bielska w formie listu). Zbiórką tych paczek zajmują się Panie: Teresa Borowska i Magdalena Skutil.

  • Na święta planowane jest wykonanie bombek albo stroików świątecznych dla pensjonariuszy z Domu Nauczyciela.

  • Uczniowie w ramach wolontariatu chcą zbierać karmę dla schroniska - nie została jeszcze podjęta decyzja dla którego schroniska...

  • Trwa akcja: Zbieramy nakrętki - kontynuacja akcji z zeszłego roku.

  • Trwa zbiórka ubrań (bluzy, koszulki, spodnie dresowe, buty sportowe - czyste nie porwane) i żywności o długim terminie ważności (kasza, ryż, mąka, makaron, cukier, herbata, konserwy). Akcja trwa od 3 listopada do końca listopada. Planujemy przeznaczyć każdy tydzień na zbiórkę innych produktów. Pierwszy tydzień listopada żywność. Zostanie to przekazane Radzie Osiedla Górne Przedmieście.

 

Zapraszamy chętnych do współpracy i prosimy o wcześniejszą informację o planowanych akcjach, żeby się nie powielały, żeby można było rozłożyć je w czasie albo pozamieniać.

Proszę pamiętać, że dopóki jest pandemia nie wychodzimy z młodzieżą do domów opieki itp... - przygotowujemy materiały zdalne, nagrywamy przedstawienia. Nie zbieramy pieniędzy tylko rzeczy, albo gotowe paczki.

Dziękujemy osobom, które informują nas o swoich planowanych akcjach.