Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł Złotej Szkoły 2017.
Szybki kontakt:
ILO im. Mikołaja Kopernika.
ul. Listopadowa 70.
43-300 Bielsko-Biała.
tel. 33-812-25-74 lub 33-811-44-83
e-mail: Kopernik@

Wybierz rocznik:   



Rok szkolny 2018/2019



Osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018 przedstawiają się następująco:

  1. Mistrzostwa Miasta w sztafetowych biegach przełajowych
    • IV m dziewcząt
    • IV m chłopców

  2. Tenis stołowy
    • I m Mistrzostwa Miasta - klasyfikacja drużynowa dziewcząt
    • II m Furtak Kinga 2f – klasyfikacja indywidualna Mistrzostw Miasta
    • III m Krypczyk Zuza 3b - klasyfikacja indywidualna Mistrzostw Miasta
    • I m Mistrzostwa Rejonu - klasyfikacja drużynowa dziewcząt
    • II m Mistrzostwa Województwa - klasyfikacja drużynowa dziewcząt
      • Reprezentacja:
        Furtak Kinga 2f
        Krypczyk Zuza 3b
        Kubień Klaudia 1e

  3. Mistrzostwa Miasta w piłce siatkowej
    • Wicemistrzynie Bielska - Białej
      • Reprezentacja:
          Angielczyk Kinga 2c
          Suchy Anna 3b
          Olearczyk Monika 3b
          Radoń Kamila 3f
          Strojny Magdalena 3f
          Słowiak Madalena 3f
          Pawlik Justyna 2a
          Górowska Patrycja 2f
          Szczepańczyk Małgorzata 1d
          Kosińska Hanna 1a
          Łaniak Julia 1e


  4. Mistrzostwa Miasta w piłce siatkowej
    • III m chłopcy
    Reprezentacja:
      Świtka Michal 3b
      Pasterny Michał
      Kaczmarczyk Wojciech 3b
      Śpiewak Mateusz 3b
      Sawkiewicz Wojciech 2c
      Polaczek Tomasz 1b
      Zemanek Dawid 1b
      GPala Jakub 1f

  5. Mistrzostwa Miasta w piłce koszykowej
      • IV m dziewcząt
      • III m chłopców
        • Reprezentacja:
            Wojas Krystian 3d
            Smolana Michał 3d
            Marcol Piotr 2d
            Andrzejewski Marek 3d
            Greń Józef 3d
            Cader Dawid 3e
            Śpiewak Mateusz 3e
            Jaworowski Jacek 3d
            Copija Michał 3d
            Śleziński Szymon 1b
            Podosek Tymoteusz 3f
            Kaczmarczyk jakub 1b
            Słonka Mateusz
            Jąkalski Wojciech 1b
  6. Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej
    • Wicemistrzynie Bielska - Białej
      • Reprezentacja:
          Talik Aneta 3e
          Jakubiec Patrycja 3a
          Cholewik Martyna 3a
          Żmuda Ola 2f
          Kos Julia 2b
          Jesionkowska Julia 1d
          Misiura Joanna 1d bramkarka
          Kanik Anita 2f bramkarka
          Mendrok Sara
          Łaniak Julia 1e
          Sierota Martyna 2e

  7. Mistrzostwa Miasta w pływaniu
    • II m klasyfikacja drużynowa
    • I m Działkowska Natalia 1d – 50 m styl grzbietowy
    • I m Działkowska Natalia 1d – 50 styl klasyczny
    • I m Jąkalski Wojciech 1b - 50 m styl grzbietowy
    • I m Cempla Jakub - 50 m styl dowolny
    • I m Studencki Filip - 50 styl klasyczny
    • II m Jąkalski Wojciech 1b - 50 m styl motylkowy
    • III m Cempla Jakub - 100 m styl zmienny
    • III m sztafeta 4x50m chłopców

  8. Drużynowe zawody lekkoatletyczne
    • IV m klasyfikacja drużynowa dziewcząt – Mistrzostwa Miasta
    • IV m klasyfikacja drużynowa dziewcząt – Mistrzostwa Rejonu
  9. Drużynowe zawody lekkoatletyczne - runda wiosenna
    • II m klasyfikacja drużynowa -dziewcząt
    • II m klasyfikacja drużynowa – chłopców
  10. Mistrzynie Bielska – Białej w sztafecie 4x 100m
    • Reprezentacja sztafety
    • Sierota Martyna 2e
    • Szczepańczyk Gosia 1d
    • Ptak Karolina 1a
    • Kosińska Hanna 1a
    Wicemistrzowie Bielska – Białej w sztafecie 4x 100m
    • Reprezentacja sztafety
    • Sawkiewicz Wojciech 2c
    • Rieck Krzysztof 2c
    • Seweryn Krzysztof 2c
    • Kanik Patryk 2c

  11. Współzawodnictwo sportowe szkół bielskich w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej
    • I m dziewczęta

  12. Klasyfikacja indywidualna w drużynowych zawodach lekkoatletycznych - runda wiosenna
    • I m Kuboszek Marta 1e – bieg na 400m
    • I m Hazuka Bartłomiej 2f – bieg na 1500m
    • III m Pala Jakub 1f – bieg na 400m














Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej
Strona I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej.