Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł Złotej Szkoły 2017.
Szybki kontakt:
ILO im. Mikołaja Kopernika.
ul. Listopadowa 70.
43-300 Bielsko-Biała.
tel. 33-812-25-74 lub 33-811-44-83
e-mail: Kopernik@


Współczesna biblioteka szkolna naszego Liceum, pretendująca do miana media teki, stara się dostarczać społeczności szkolnej poszukiwaną literaturę piękną, popularnonaukową i naukową. Jest miejscem samodzielnej i grupowej pracy intelektualnej i samokształceniowej oraz miejscem działań kulturalnych.

Biblioteka szkolna towarzyszy całej historii I LO. Działa ona na rzecz wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Funkcjonuje w niej wypożyczalnia, czytelnia i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM).

Biblioteka ciągle wzbogaca i rozszerza swoje zasoby w formie tradycyjnej i w formach nowoczesnych, starając się sprostać zapotrzebowaniu czytelników.

W pomieszczeniach biblioteki szkolnej oraz w gablotach wystawowych na korytarzu I piętra można obejrzeć bieżące gazetki i wystawki tematyczne i okolicznościowe, a także prace plastyczne uczniów.

Biblioteka szkolna zaprasza społeczność szkolną do udziału w różnych konkursach (czytelniczych, wiedzowych, literackich, fotograficznych i innych).

Wszystkie bieżące informacje o imprezach bibliotecznych są sukcesywnie zamieszczane w „Aktualnościach” na stronie internetowej szkoły.

 ZAPRASZAMY!

GODZINY OTWARCIA
(w ciągu roku szkolnego):

WYPOŻYCZALNIA

poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

CZYTELNIA

poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

ICIM

poniedziałek - piątek:
7.15 -15.00

Biblioteka Biblioteka Biblioteka Biblioteka Biblioteka Biblioteka Biblioteka Biblioteka Biblioteka Biblioteka

Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej
Strona I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej. Edukacja na wysokim poziomie, szkoła średnia, ponadgimnazjalna z klasą Bielsko!
Znajdź nas wpisując: szkoła Bielsko, liceum Bielsko-Biała, Kopernik Bielsko, liceum ogólnokształcące, ILO Bielsko, edukacja Bielsko, Mikołaj Kopernik, stowarzyszenie, absolwenci, szkoła średnia, szkoła ponadgimnazjalna, rekrutacja.