Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł Złotej Szkoły 2017.
Szybki kontakt:
ILO im. Mikołaja Kopernika.
ul. Listopadowa 70.
43-300 Bielsko-Biała.
tel. 33-812-25-74 lub 33-811-44-83
e-mail: Kopernik@
 Biblioteka szkolna I LO im. M. Kopernika w Bielsku-Białej to miejsce wyjątkowe wśród placówek dydaktycznych i wychowawczych regionu. Jej obszerne i przestronne wnętrza położone w zacisznym krańcu zabytkowego budynku tworzą niepowtarzalny klimat miejsca. Głęboko zakorzeniona w bogatej historii i zasłużonej sławie szkoły, z założenia stanowi intelektualne zaplecze i bazę dydaktyczną Liceum.

Naszym priorytetem jest tworzenie przyjaznej atmosfery i otwartości na użytkownika, jego potrzeby i indywidualny rozwój. Do dyspozycji czytelnika są zbiory liczące ponad 19.000 jednostek, wypożyczalnia z wolnym dostępem do półek, czytelnia na 40 miejsc, pracownia multimedialna na 6 stanowisk, kawiarenka czytelnicza na 18 miejsc oraz już od lutego bieżącego roku, pracownia arte- i biblioterapeutyczna.

Nasza placówka jako pracownia interdyscyplinarna gromadzi lektury, literaturę popularnonaukową oraz piękną, podręczniki, przydatne informatory i czasopisma dydaktyczne. Prowadzi zajęcia czytelnicze, lekcje biblioteczne oraz angażuje młodzież do współtworzenia tego miejsca w ramach Gwardii bibliotecznej.

Biblioteka naszego Liceum organizuje przedsięwzięcia popularyzujące szeroko pojętą kulturę czytelniczą, konkursy literackie, fotograficzne i filmowe. Współpracuje z organizacjami pożytku publicznego i ośrodkami kultury, jest placówką dynamiczną, zmieniającą się, dostosowującą zbiory i wnętrza do nowych wymagań współczesności. Sprawdź na: Facebook

GODZINY OTWARCIA
(w ciągu roku szkolnego):

WYPOŻYCZALNIA

poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

CZYTELNIA

poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

ICIM

poniedziałek - piątek:
7.15 -15.00
Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej
Strona I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej. Edukacja na wysokim poziomie, szkoła średnia, ponadgimnazjalna z klasą Bielsko!
Znajdź nas wpisując: szkoła Bielsko, liceum Bielsko-Biała, Kopernik Bielsko, liceum ogólnokształcące, ILO Bielsko, edukacja Bielsko, Mikołaj Kopernik, stowarzyszenie, absolwenci, szkoła średnia, szkoła ponadgimnazjalna, rekrutacja.